Kúpeľňa na vlnách

Napriek tomu aj keď trendy hlásajú jednoduchý a prísne geometrický štýl, nie každému musia byť práve tieto hesla po chuti. Vedeli ste, že oblé tvary v človeku podvedome vyvolávajú pocit bezpečia? A práve taký emocionálny náboj by mala mať kúpeľňa, kde denne odhadzujeme svoje šaty i stres, kde sme z celého domu najviac zraniteľní.

Dokonalé proporcie môžu budiť dojem sterility. A práve striktná symetrickosť nie je pre prírodu, z ktorej najlepšie čerpáme stratenú energiu, typická. Návrhári sa preto inšpirovali organickými tvarmi, ktoré samy o sebe psychiku človeka regenerujú, pretože pôsobia mäkšie a prirodzene. Postačí svoju kúpeľňu obohatiť o špeciálnu vaňu, umývadlo či obklady a pocit uniformity je rázom preč.

Pokiaľ si vyberiete vaňu, ponúkne vám ešte ďalšiu výhodu. Vďaka tvaru pripomínajúcemu vlny mora, si výrazne uľahčíte vstup i výstup z vane. Vlna zároveň spĺňa ergonomické pravidla. Zvlášť zvýšené čelo poskytne dostatočnú oporu krížov a krčnej chrbtice. Sanita z tejto dizajnérskej kolekcie si bude výborne rozumieť s moderným i rustikálnym interiérom kúpeľne. Je ju možné dokonca vystaviť ako perlu celého priestoru priamo uprostred miestnosti. Srdcom kúpeľne sa môže stať i voľne stojaca vaňa inšpirovaná symbolom vajíčka či kokónu – ochrannej schránky a bezpečného priestoru, v ktorom vzniká akýkoľvek život. Hrejivá čičíkava náruč vás v momente objíme a ochráni pred zvyškom sveta. Zabudnete na všetko ostatné a zostane len pocit blaha a bezpečia mimo čas a priestor.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich