Sklo namiesto dlaždičiek

Ešte donedávna boli neodmysliteľnou súčasťou každej kuchyne klasické obklady, či už v podobe mozaiky či tradičných štvorcových alebo širokouhlých dlaždičiek. I cez bohatú škálu štýlov a dekorov nemusel byť výber vhodného výrobku pre investorov s jasnou víziou o svojom budúcom interiéri ľahkou úlohou. Náročných investorov, najmä tích so slabosťou pre čisté línie a minimalizmus, o to viacej poteší správa, že obklady už dávno nemusí byť len keramické.

K najnovším trendom v interiérovom návrhárstve totiž patria sklenené tabule. Priehľadné dosky ocenia predovšetkým majitelia kuchýň prepojených s obývacou izbou, ktorí sa snažia docieliť harmóniu v tejto rozmanitej miestnosti. Stenu za kuchynskou linkou stačí len vymaľovať požadovanou farbou, ktorá sa v interiéri opakuje a následne ju opatriť sklom. To môže byť bez obáv použito i na miestach za varnou doskou, pretože znesie výkyvy teplôt až do 300°C.

Strach nemusíme mať ani z údržby materiálu. Na rozdiel od dlaždičiek s množstvom horšie udržiavateľných špár je čistenie tejto celistvej, hladkej plochy ďaleko ľahšie.. Zaujímavým a ešte o niečo praktickejším riešením môže byť farebné sklo Matelac s atraktívnym matne saténovým vzhľadom. Matelac má jednu stranu matovanú nástrekom vysoko kvalitnou kyselinou a druhú lakovanú. Pretože je lak chránený sklom, úprava je stála. Materiál si obľúbili i výrobcovia dverí šatňových skríň a nábytku (i kuchynského). V základnej ponuke nájdeme dvanásť odtieňov. Širšiu paletu farieb napokon predstavujú lesklé skla Lacobel. Výhodou sklenených obkladov je jednoduchá a rýchla inštalácia, a tým i možnosť kedykoľvek bez väčších zásahov zmeniť výmaľovku či sklo samotné. 

akobyvat.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde