Tiché kroky

 

Výber koberca je rovnako významný ako správna voľba nábytku alebo osvetlenia. Je jedným z dôležitých faktorov pre vytvorenie príjemného prostredia.Podľa druhu interiéru, ale predovšetkým s ohľadom na vlastný vkus sa najprv musíte rozhodnúť, či dáte prednosť kobercu kusovému, alebo celoplošnému a či si priplatíte za kvalitu ručne zhotoveného výrobku, alebo vám stačí priemyslovo vyrábaný. Veľkú úlohu tu odohráva dizajn. Farebné koberce so zaujímavými vzormi plnia dôležitou úlohu v celkovom ladení miestnosti, zatiaľ čo výrazné kúsky nábytku si žiadajú skôr neutrálny základ, aby nezanikli. Aby ste sa mohli zo svojho koberca radovať čo najdlhšie, venujte patričnou pozornosť i jeho údržbe. Zabezpečte si kvalitný vysávač so špeciálnou hubicou, ktorá účinne vysaje všetky nečistoty. Nový koberec môžete luxovať od prvého dňa, dokonca je žiaduce odstrániť zostatky vlákien a prebytočného materiálu, vzniknutého pri jeho výrobe. Niektoré firmy (napr. Dyson) ponúkajú i špeciálne hubice konštruované napríklad na odstránenie zvieracej srsti i z obťažnejšie prístupných miest. Pokiaľ na svojom koberci objavíte povytiahnutý vlas, nevyťahujte ho, ale zastrihnite ho s výškou chlpu. Pokiaľ potrebujete koberec vyčistiť, radšej sa obráťte na špecializovanú firmu, ktorá disponuje kvalitnými čistiacimi prostriedkami.

SPOLOČNOSŤ Casalis okrem kobercov vyrába i originálne taburety Bonnet. Pripomínajú baret a predávajú sa v siedmich tvaroch a deväťdesiatich farbách. (Habitat) 

Z KVALITNÝCH kobercových štvorcov 50 x 50 cm ľahko vyskladáte dokonca i nepravidelné tvary v miestnostiach s rôznymi nikami a zákutiami. (2000 Kc/m², Tretford)

CELOPLOŠNÝ vlnený koberec Ground značky TWN s hustotou slučiek 980 g/m² je k dostaniu v štvormetrovej alebo päťmetrovej šírke. (1322 Kc za m², www. optimal-design. cz) 

KUSOVÝ koberec zložený z kožených krúžkov rôznych veľkostí je možno práve to, čo vášmu interiéru chyba k dokonalosti. (22 500 Kc, Kare) 

Náš útulný byt


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich