Prirodzená útulnosť

Lákavé „miesto pri krboch“ je len jedným z dobrých nápadov v tejto obývacej izbe… (Zdroj – Náš útulný byt)

Čo tvorí atmosféru? 
● Ako je vidieť, tento štýl zariadenia nemusí byť nutne rustikálny. Zárukou toho, aby ste sa tu cítili dobré, sú prírodné vlákna a materiály. Závesy pred oknom sú hodvábne, koberec je sisalový. To je síce húževnatý materiál, ale vhodne zvolená farba mu dodáva nádych elegancie. 
● Hnedá je skvelá farba, avšak keď jej chýba kontrast, môže pôsobiť fádne. V tomto prípade tomu tak nie je, pretože ju doplňujú lilavé a červené odtiene i škála béžovej a oranžovej. Celá použitá paleta farieb má harmonický a živý výraz. 
● Nábytok z prírodného dreva bez ozdobných kudrliniek, zo štíhlymi kontúrami pôsobí moderne, a pritom nadčasovo. Investícia do kvalitného materiálu sa vám časom vráti.

Zariaďovanie podľa projektu 
Približne 23 metrov štvorcových plochy je obratne rozčlenených pomocou sektorových dielov nábytku. Vpredu vznikol útulný čitateľský kútik, z ktorého je praktický prístup ku knihám v poličkách. V zadnej časti pred francúzskymi oknami má svoje miesto „veľká“ sedacia súprava a konferenčný stolík. Kreslo na čítanie môže podľa potreby sedaciu súpravu doplniť. Atrapa krbu zo štuku na pravej stene je umiestnená tak, aby na ňu bolo vidieť z oboch častí izby. 

Pohovka, ktorá vyzerá ako ratanová, je v skutočnosti vyrobená z odolného materiálu Dotted Loom, čo je vlastne stočený papier. Základom je drevená konštrukcia opletená loomem a doplnená kvalitnými čalúnenými vankúšmi. K sedacej súprave sa dobre hodí konferenčný stolík. Vedľa pohovky stojí komoda v starožitnom štýle. V prednej časti izby doplňuje zariadenie pomerne jednoduchý sektorový nábytok z bukového dreva, ktorý je v izbe strihnutý takpovediac na mieru. Viacej sa o tom dozviete na ďalšej strane. Cez určitú štýlovú rôznorodosť pôsobí celá miestnosť zladeným dojmom. Je to zásluhou premyslenej koncepcie materiálov a farieb: lilavá farba stien sa opakuje na koberci a na závesoch, červená na doplnkoch.

To je presne také miesto, kde si človek urobí pohodlie s peknou knižkou v ruke! Nevadí, že je štukový krb v rovnakom odtieni ako stena za ním. Nie je pravý, ide len o kamufláž. Môžete ho využiť na vytvorenie štýlového zátišia so sviečkami, vázami a fotorámčekami. 

Obývacia stena je podľa priania zložená z rôznych prvkov a rovnako individuálne je vybavená tiež zásuvkami a priehradkami. Stenu je možné neskôr ľubovoľne prestavať alebo rozšíriť.

Dokonalé detaily 

K jednotlivým modulom sektorového nábytku existuje vrchná doska a podstavec, každý diel je tak čisto ukončený a profesionálne spracovaný 

Rohy skriniek spájajú v duchu starej remeselnej tradície polokryté trvanlivé rybinové spoje bez použitia kovu alebo plastu. 

Tiež zadné steny modulov hlbokých 33 cm alebo 50 cm sú z masívneho dreva. V ponuke je špeciálna časť, ktorá má vzadu otvor na pretiahnutie káblov.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde