Príjemné farby

Ako sa môže premeniť trojizbový byt s uzavretou kuchyňou vo vzdušnom, modernom zariadenom 3 + kk, ukazuje dnešná rekonštrukcia. (Zdroj – Náš útulný byt)

Pani Lucia nemusela nový byt hľadať dlho. V svojom rodnom dome zdedila po prarodičoch horné poschodie a spolu s bratom sa pustila do jeho rekonštrukcie. 

Na prvý pokus 
Za svoje vzala komora, z oddelenej kúpeľne a toalety sa stala jedna miestnosť, kuchyňa sa otvorila do obývacej izby a tiež niektoré dvere našli nové umiestnenie. Bytu to rozhodne prospelo. Kúpeľňa je omnoho priestrannejšie, to tiež platí i o hlavnom obývacom priestore. Spojenie obývacej izby a kuchyne je v prípade toho bytu jednoznačným kladom. Vybúranie komory sa môže javiť ako diskutabilné. Však vďaka jej zrušeniu bolo možné odstrániť v obývacej izbe vchod na pôjd. Nad komodou v predsieni majú sťahovacie schodíky do podstrešia určite omnoho väčšiu logiku než nad bielou sedačkou. Nie každému sa podarí previesť rekonštrukciu na prvý pokus, Lucii sa to ale podarilo. Na prvýkrát uspela pri výbere stavebnej firmy. Firma Vašák z Nového Oldřichova urobila de facto stavbu na kľúč. Počínajúc búracími prácami cez nové omietky a rôzne nové inštalácie, obklady, dlažby, podlahy a osadzovanie dverí – to všetko realizovali úplne bezchybne. Má to niekto šťastie! 

Výrazný kontrast 
Farebnú kombináciu, ktorá je pre tento byt typická, si v sebe Lucia nesie od detstva. Už jej rodičia mali interiér takto ladený. Podobnou cestou sa teda Lucia vydala i pri zariaďovaní svojho interiéru. V bielo vymaľovaných miestnostiach je biely nábytok a kontrast k nemu tvorí tmavá plávajúca laminátová podlaha Parador. Jedinou výnimkou vo farebnom ladení je kúpeľňa. Je nutné podotknúť, že ona jednotnosťou farieb bytu svedčí.

Spojenie bielej sedačky, kúpenej v Kice, s farebnými vankúšikmi sa naozaj vydarilo. Navyše s tým všetkým krásne korešponduje koberec i tmavá skrinka z IKEA. 

Kvetiny sú Luciinou vášňou, ktorú zdedila po mamke.

Pani domu je i zdatná aranžérka, a tak po celom dome nájdeme najrôznejšie dekoratívne zátišia. 

Hlavná predsieň je na prízemí. Na poschodí je malá predsienka s komodou.

Pod krbovou pecou nechcela pani domu dlažbu. Radšej nechala dať cez lamely sklenenú dosku a na ňu položila kruhový koberček. 

Súčasne s rekonštrukciou interiéru prebehla v celom dome i výmena okien.

V tejto spálni, dokonale zladenej s ostatným zariadením, zatiaľ prespáva Luciin brat. 

Svojej spálni hovorí Lucia dámsky budoár. Prim v nej hrá nábytok z IKEA.

Vďaka prepojeniu bývalej kúpeľne a WC sa mohla do domu nasťahovať i rohová vaňa od firmy Siko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich