Ako na vidieku

Z prechádzky krajinou pokrytou iskrivou inovaťou do tepla domova – to je ako sen… (Zdroj – Náš útulný byt)

Ako dosiahnuť útulnosť 
● Pokiaľ vyberiete pohovku krémovej farby, bude dobre zapadať do rôznych farebných koncepcií. V tomto prípade sú to hnedé a béžové odtiene, ktoré ozvláštňuje mätová a tyrkysová farba, kovové prvky a doplnky zo striebra. Pohovka však musí byť maximálne pohodlná! 
● Biely drevený nábytok je ideálnym zariadením do malých miestností, pretože pôsobí veľmi odľahčene. Vďaka kontrastným hnedým prvkom napokon získava pocit hrejivosti. Do celkového štýlu sa pekne začleňujú stoličky pletené z materiálu loom. 
● Tiež z odolnej laminátovej podlahy (Parador) vyžaruje útulnosť. Vypadá, ako by bola vyrobená zo starých debničiek na fľašové víno. Dokonalými doplnkami sú kožený koberec (IKEA) a kožušiny, ktoré dodávajú interiéru vidiecky ráz.

Miestnosť ako stvorená k potešeniu i k odpočinku je zariadená svetlým dreveným nábytkom s tmavým orámovaním, bubienkových kachieľ v rohu a pohodlnou čalúnenou pohovkou. Je to ideálny priestor, kde sa človek cíti po celý deň dobre. 

K zimnému večeru nerozlučne patrí šálka bylinkového čaju, ktorá správne zvnútra zahreje. Na kachliach je už v kanvici pripravená horúca voda. 

Že maľovať od ruky veľmi neviete? To vcelku nevadí, pretože môžete vytvoriť nápadité tvorivé dielo i pomocou šablón s najrôznejšími motívmi, medzi ktorými nechýbajú zimné dekory. Inšpirácií nájdete v knihách či časopisoch viacej než dosť… 

Obraz krok za krokom 
Potreby: drevotrieska 80 x 80 cm, hnedá juta 95 x 95 cm sponkovačka, ľubovoľná šablóna, strieborný sprej, lepidlo v spreji.

Šablónu vyrobíte tak, že vzor (viď dole) zväčšíte na kopírke a vystrihnete. 

Juta by mala byť na všetkých stranách o 5 až 10 cm väčšia než drevotrieska. Napnite ju na dosku a sponkovačkou zozadu upevnite. Pri napínaní postupujte vždy od stredu k okraju. Šablónu si zafixujte trochou lepidla v spreji. 

Plochy šablóny vyplňte strieborným sprejom. Eventuálne škvrny po striekaní vytvárajú dojem starobylosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde